חנות היין

להתייעצות והתאמת יין - 077-231-2877 שלוחה 2

בואו לחוות, לטעום לשמוע ולדבר איתנו על היינות המיוחדים של יקב פאר

אנשי היקב ישמחו להטעים ולהתאים לכם את היין המדויק ביותר בשבילכם, תוך כדי חוויה קסומה של מסע היסטורי בין תקופות שונות של חקלאות בשפלת יהודה בכלל ובמשק עיני בפרט.

בחנות תראו מגוון אספנות ועתיקות שמספרים את הסיפור של מאז ועד היום.

ברכישת יין ביקב תינתן הנחה של 10%.

מדריך היין שלנו

להתייעצות והתאמת יין - 077-231-2877 שלוחה 2

בלאן דה נואר

יין לבן מענבים אדומים

צבע: אפרסק בהיר

האף: הארומות הראשונות העולות מהיין הן של פרי לבן טרי בשילוב מינרל ומלח ים. ישנה עשבוניות מרעננת ולסיום פרי הדרי.

הפה: גוף קליל, היין חומצי נעים ונגיש, הדריות מתפרצת המתאחדת באופן הרמוני עם המליחות העדינה והמינרל, כשברקע פרות לבנים כגון אפרסק.

על היין: אנו מחפשים את האתגרים בכל יום ובכל שלבי היין, מתוך תפיסת עולם זו פנה יינן היקב לעשיית יין לבן מענבי סנג'ובזה האדומים. אנו גאים להגיש לכם יין צעיר ומלהיב זה אשר ישתלב נהדר בכל ארוחה במיוחד עם מנות פתיחה ועם דגים שמנים- חדות היין תסתור את השומן בפה ותאפשר לחוות את האוכל באופן המיטבי.

המלצת היקב: סל ברבוניות מטוגנות בחופי הים היפים של ארצנו.

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: מיידי.

שאנין בלאן

יין לבן אשר תסס על קליפותיו

צבע: צהבהב עדין

האף: ארומה של משמשים ופרות קיץ טריים, ניחוח אגסי וברקע חמאה עדינה. האף מתפתח בצורה איטית ובכל שעה משתנה ומראה על אופיו של היין.

הפה: גוף קל+ חומצה נעימה ובסיומת טאנין עדין, הסתירה שבין צבע היין למשקל ולטאנין נותנת חווית יין מפתיעה. טעמי פירות קיץ בשלים ונעימים האגסיות המובהקת של היין לוקחת אותנו בחזרה אל מחוז ילדותנו בירושלים של לפני 35 שנים.

על היין: כבר בשנתי הראשונה ביקב שילה חלמתי לחקור את נושא היין הכתום אשר מקורו בגאורגיה. בשנת 2016 חוויתי לראשונה את הקסם של היינות הכתומים ובשנת 2019 התחלנו את המסע שלנו בחקר יין זה. היום  שלוש שנים אחרי אנו גאים להציג בפינכם את הדרך שלנו לפירוש יינות מרתקים אלו ושמחים להזמין אתכם לחבור אלינו במסע ובמחקר שלנו לאורך השנים.

40% מתוך היין התבגר 3 חודשים בחביות אלון צרפתי בנפח 225 ליטר.

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: 2022-2025

איילה

יין לבן אשר תסס עם קליפותיו

צבע: צהבהב עדין

האף: ארומה של פרחים, פירות קיץ טריים, אגסים ותפוח צהוב. ברקע מינרליות עדינה. האף מתפתח לאיטו, וכל העת מראה על אופיו המרתק של היין.

הפה: גוף בינוני חומצה נעימה ובסיומה טאנין עדין, החיבור שבין הצבע למשקל ולטאנין משלים לכדי חווית יין מרתקת. טעמי פירות בשלים עדינים ונעימים התיבול העדין של הג'ינג'ר והאגוזים בשילוב ליצ'י חבושים ותפוח ירוק מוסיף לתחושה הנעימה והעגולה שבפה.

על היין: ה'אני מאמין' שלנו, מכוון אותנו ליצור ממסכים מעניינים אשר נתפסים בעיננו כישראלים ביותר. השילוב בין דרום אפריקה-עמק הרון-ועמק הלואר כאן בישראל מביאים יין של קיבוץ גלויות וחדשנות חשיבתית. היין מתכתב באופן נהדר עם מנות עוף צלוי ירקות מאודים ומרק אסייתי פיקנטי.

40% מתוך היין התבגר 3 חודשים בחביות אלון צרפתי בנפח 225 ליטר

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: 2022-2025

איל

יין אדום יבש אשר תסס בגרגרים שלמים

צבע: אדום עמוק

האף: ארומה ראשונית של פרי אדום טרי, בהמשך עולים ניחוחות של פירות סגולים ובוקה עדין של אספרסו וניל ושוקולד מריר ואיכותי.

הפה: גוף בינוני+ החומצה נעימה ובסיומת טאנין בשל, האף והפה משולבים היטב אחד בשני וטעמי הפרי האדום והסגול שופעים מתוך הכוס אל חלל הפה וממלאים אותו בעושר של טעמים הנתמכים במעט ירקרקות של טימין ואורגנו, בתוספת  טעמי העץ משתלבים נהדר לכדי יצירת יין הרמוני ושלם.

על היין: הממסכים שלנו מכוונים אל כל קהל חובבי היין ואנו גאים ליצור יינות קלאסיים עם הפירוש האישי שלנו. ביין זה חזרנו אל הממסך הקלאסי ביותר הבלנד בסגנון יינות בורדו עם אמירה ברורה של סגנון מקורי ואהבה לכולם.

היין התבגר 12 חודשים בחביות אלון צרפתי בנפח 400 ליטר 35% עץ חדש.

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: 2022-2029

הכבשה השחורה

יין אדום יבש אשר תסס בגרגרים שלמים

צבע: אדום-סגול עמוק

האף: ארומה ראשונית של פרי סגול טרי, בהמשך משתלבים ניחוחות של פירות אדומים והרבה תיבול מה שיוצר מורכבות מטריפה המחברת בין  הבוקה הנעים  של אספרסו שוקולד מריר איכותי ועשן.

הפה: גוף בינוני++ חומצה נעימה וטאנין בשל, טעמי פרי אדום סגול שופעים יחד עם טעמי בשר מיובש תבלינים ואדמת יער טחובה. חלל הפה עשיר במרקמים וטעמים המאתגרים את החשיבה.

על היין: המסע שלנו אחר היין הישראלי האולטימטיבי הביא אותי לחפש אחר אזורים בעלי אקלים דומה לשלנו וככה התגלגלו אלי בפעם הראשונה יינות חבל פריוראט אשר בספרד ומיד נוצר אצלי חיבור עמוק לזנים, ההיסטוריה ארוכת השנים והטעמים הנהדרים. יין זה הינו ההומז' והפירוש שלנו ליינות מורכבים ומופלאים אלו. היין ילווה מנות כבש, ותבשילי קדרה כמו גם דגים צלויים ובשר מעושן.

היין התבגר 12 חודשים בחביות אלון צרפתי בנפח 400 ליטר 35% עץ חדש.

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: 2022-2031

החד קרן

יין אדום יבש אשר תסס בגרגרים שלמים

צבע: סגול-אדום עמוק

האף: התפרצות של פרי סגול טרי, בהמשך משתלבים ניחוחות של פירות אדומים מורכבות מטריפה המחברת בין  הבוקה הנעים  של אספרסו שוקולד מריר ברמה הגבוה ביותר ועשן קל. ככל שהיין נפתח ככה עולות עוד ועוד ארומות מסקרנות הלוקחות אותנו למסע בעולם של קסם. הפה: גוף בינוני++ חומצה נעימה וטאנין בשל, טעמי פרי סגול שופעים יחד עם טעמי בשר מיובש תבלינים פטריות בר ואדמת יער טחובה בשילוב נהדר של פרי אדום עדין. חלל הפה עשיר במרקמים וטעמים המאתגרים את החשיבה. על היין: החד קרן כשמו כן הוא יין קסום שבכל חלומותיי הפרועים לא חשבתי שיצא לנו בכזאת מהירות. יין זה נולד מתוך חלום רחוק  חקר וסקרנות. זני הענבים השונים גדלו שורה לצד שורה נבצרו יחד ותססו באותו מיכל במטרה לראות תמונה כוללת של כרם-יקב-אנשים והתוצאה מפתיעה ומעניינת כל כך עד כי החלטנו פה אחד כי יש לשמור את היין בנפרד משאר יינות היקב. זהו הזיקוק הטהור ביותר של אנשי היקב- מהבעלים, היינן, אנשי השיווק וכמובן עובדינו המסורים אשר עמלו כולם יחד בכדי לביא את החלום לכדי מציאות. זוהי פסגת חלומותיי כיינן והגשמת שאיפותיי המקצועיות הגבוהות ביותר ומהווה זיקוק של שנות ניסיוני והשקפת עולמי היינני. היין התבגר 12 חודשים בחביות אלון צרפתי בנפח 400 ליטר 6 חודשים בעץ חדש 6 חודשים בעץ בן שנתיים. היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות. חלון השתייה: 2023-2035

מישמש

זנים: כלל זני היקב

מיקום הכרם: כלל כרמי היקב

יין אדום יבש אשר תסס בגרגרים שלמים.

צבע: סגול-אדום.

האף:  פרי אדום טרי, בהמשך משתלבים ניחוחות של הבוקה אספרסו שוקולד מריר ברמה הגבוה ביותר ווניל. ככל שהיין נפתח ככה עולות עוד ועוד ארומות מסקרנות הלוקחות אותנו למסע  קסום.

הפה: גוף בינוני חומצה נעימה וטאנין, טעמי פרי אדום טרי פרי לבן ומעט טרופיות. בחלל הפה מתכנסים מרקמים וטעמים המרגשים את בלוטות הטעם בכל לגימה

על היין: מיש מש  כשמו כן הוא יין קסום אשר נולד מתוך חיפוש מתמיד אחר היין הישראלי ביותר אשר בנמצא, על כן ערכנו איחוד משפחות בין קברנה וסירה עם קראינאן גרנש שאנין ורוסן וייצרנו יין אדום צעיר חדשני ומעניין בעל אופי ייחודי, היין משלב בתוכו את כל אשר יפה אצלנו ביקב ומסמל את אשר יפה בארצנו הנפלאה.
היין התבגר 12 חודשים בחביות אלון צרפתי בנפח 400 ליטר 30% עץ חדש.

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: 2022-2026

פט נאט

זן: פינו-גרי

מיקום הכרם: כפר עציון

יין לבן מבעבע-

צבע: לימוני בהיר מעורפל

האף: הארומות הראשונות העולות מהיין הן מינרל מלח ים ואגסים אפויים, ישנן ארומות  פאנקיות של שמרי אפייה  ולסיום פרי הדרי.

הפה: התפרצות נהדרת של בועיות פחמן דו חמצני, גוף קליל, היין חומצי ונעים,  האגסים והתפוח ירוק משתלבים באופן הרמוני עם המליחות העדינה והמינרל, כשברקע פרות הדריים נעימים.

על היין:
מתוך השאיפה ללמידה אין סופית יצרנו השנה כמות מזערית של יין מבעבע בשיטה הטבעית ענבי הפינו-גרי אשר גדלו בגוש עציון נבצרו מקדם במיוחד השנה ולאחר תסיסה ראשנה נשארו המשקעים יחד עם היין להטמעת עומק טעמי השמרים בשיטת הסורלי לאחר שלושה חודשים נוספים החלנו תסיסה שנייה וביקבקנו את היין כאשר הגיע לרמת הסוכר הרצויה לנו היין ימשיך לתסוס בבקבוק למשך חמישה חודשים נוספים ויפתח את טעמיו והארומות הנלוות לתהליך המיוחד הזה אנו שמחים לצרף אתכם אל מסע הלמידה וניסוי שלנו ביקב וגאים לקחת חלק בייננות פורצת גבולות וצעירה.

היין ימשיך להתפתח בשנים הבאות.

חלון השתייה: מיידי.

להתייעצות והתאמת יין - 077-231-2877 שלוחה 2

מעוניינים במידע נוסף?

התקשרו אלינו:

או שתשאירו את פרטיכם כאן וניצור איתכם קשר בהקדם.

יצירת קשר והשארת פרטים

דילוג לתוכן