י ק ב פ א ר

יקב פאר הוא יקב בוטיק שהוקם בשנת 2014 במושב טל שחר, עמק שורק. העמק הוא ערש תרבות היין עוד מימי המקרא, ומתקיימת בו תעשיית יין מפוארת, שפורחת כיום בכל אזור מטה יהודה.

היקב מייצר בשנה כ־10,000 בקבוקים של יינות בוטיק איכותיים המתאימים לאקלים הים תיכוני. הקמנו את היקב כדי להביא לידי ביטוי את המסורת רבת השנים של ייצור היין. אנו מייצרים יינות אדומים, לבנים, כתומים ובלנדים ייחודיים, בתהליך ייצור מוקפד ששומר על עוצמות הפרי. היינות שלנו רכים ונעימים לשתייה ומבטאים את יופיו ואופיו של האזור.

אנו מאמינים כי עלינו לתת ביטוי לפרי ולהעצימו מבלי לשנות את ההרכב הגנטי הייחודי שלו. מתוך אמונה זו אנו חוקרים באופן מדעי את עולמם של הגפנים והיין ומפתחים שיטות ייצור ייחודיות לנו.

אנו עורכים ביקב אירועי טעימות, סדנאות והדרכות על מגוון יינות היקב שלנו ועל יינות בכלל. את ערבי היין אנחנו משלבים עם אוכל משובח, ערבי בשר וארוחות שף סודיות.

יקב פאר

א ד ם . א ד מ ה . י י ן

יינות יקב פאר

יינות היקב נגישים ורעננים. אנו מקפידים הקפדה יתרה על איכות הענבים ועל תהליכי ייצור היין ולכן היינות מוכנים לשתייה כבר בשנתם הראשונה, אך ימשיכו להתפתח ולהתבגר בשנים הבאות.

יש לנו 4 סדרות של יינות:

  • סדרת אָיִל – ממסך (בלנד) קלאסי
  • סדרת הכבשה השחורה
  • היינות הכתומים
  • סדרה זנית

היין שלנו נמכר בחנות היקב ובמספר חנויות נבחרות.

י י נ ן ה י ק ב - א ר י א ל ב י ר

הכירו את אריאל ביר, יינן היקב.

אריאל הוא יינן אוטודידקט אשר החל את דרכו בעולם היין במחלקות הייצור ביקבי בוטיק מהמובילים בארץ. לאחר תשע שנות עבודה שבהן רכש ניסיון בכל תחומי העשייה, הצטרף אריאל אלינו במטרה ליצור יינות איכות בעלי אופי מקומי ולהביא לידי ביטוי את הייחודיות של חבל ארץ יהודה.

אריאל גם מוביל את פעילות בית הספר ליין כשר והוא המדריך הראשי והמנהל המקצועי של בית הספר.

מה עוד ביקב

570-615

בית ספר ליין כשר

570-615

ייצור חבית יין פרטית

סדנאות יין

הדרכות וסדנאות

שרותים מקצועיים

שרותים מקצועיים

יצירת קשר איתנו